Yok Oluş izle

Kullanıcı Ort: 7.1 / 10
Toplam Oy: 64
Yok Oluş izle
Tür:
Dram, Fantastik, Macera
Kategori:
2018 Filmleri, HD Film izle, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
6.9
Film Süresi:
Yönetmen:
Alex Garland
Oyuncular:
Benedict Wong, David Gyasi, , Sonoya Mizuno
Etiketler:

Yok Oluş izle

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun Film Silinmişse Rapor Edin

Filmin Konusu

Yok Oluş Filmi

Hücresel biyoloji profesörü ve eski asker Lena, devlet tarafından karantinaya alınan Area X’e kocası Kane ile birlikte keşfe gider. Lena, The Shimmer adındaki anormal elektromanyatik alanda dört aylık bir keşif yapacaktır. Lena ve Özel Kuvvetlerde asker olan eşi Kane, artık geri dönerler. Kane, geri dönüşle birlikte ağır bir şekilde hastalanır ve keşif sırasında geçirdiği zamana dair hiçbir şey hatırlamaz. Lena, hükümet güvenlik gücüne ait ambulansla ile Kane’i Area X’e yakın bir noktaya nakleder. Kane ve ekipteki diğer kişilerin bölgeye ulaşmasını sağlayan psikolog Dr. Ventress’in oluşturduğu ekipten geriye dönen tek kişi ise Kane oluyor. Bunun ardından Lena, iki bilim insanı olan Josie ve Cassie, sağlık görevlisi Anya’nın oluşturduğu ekiple bir keşif gezisine katılır.

Keşif gezisinin başarısız olmasının ardından, ekipte yer alan diğer kişiler uzun süredir hafızasını kaybeden Josie’nin mutasyona uğramış bir timsah tarafından ısırıldığını fark eder. Ekip üyeleri Josie’yi kurtarır. Ayrıca ekipteki araştırmacılar timsahın bir köpekbalığı ile melezleştiğini de fark eder. Ekip bunun ardından terk edilmiş bir üs bölgesinde hafıza kartları yardımıyla Kane’nin keşfettiği ipuçlarını aramaya başlar. Üsse ulaştıkları günün gecesinde ekip etrafı keşfetmeye devam eder. Ancak Cassie mutasyona uğrayan bir ayının saldırısına uğrar. Ertesi sabah Cassie’nin yokluğunu fark eden ekip, etrafta araştırmaya devam eder. Üssün biraz ilerisinde Cassie’nin botunu bulurlar. Lena bunun üzerine daha ilerilerde aramaya devam eder. Ancak Cassie’nin parçalanmış cesedi ile karşılaşır. Bunun üzerine geri dönerek Cassie’nin öldüğünü ve gördüklerini takımına anlatır.

Keşif ekibi, Shimmet’in merkezinde yer alan fenere doğru ilerler. Ancak ilerledikçe insana benzer çürük bitkilerle çevrili bir yaşam alanı bulurlar. Josie Shimmer’a yaklaşınca bunun ışığı prizma gibi yansıttığını ve bununda DNA üzerinde mutasyona neden olduğunu düşünür. Kısa bir zamanın ardından keşif ekibinde yer alan araştırmacalar kendilerindeki değişimi fark etmeye başlar. Aynı günün gecesinde Anya, diğer takım üyelerine saldıran bir psikotik duruma gelir. Yine bu sırada Anya, ölen Cassie’nin yardım çığlıklarını duymaya başlar. Bu sesler ne yazık ki arkadaşlarına saldıran ayıdan gelir. Cassie’nin yardım çığlıklarını taklit eden ayı eve girerek Anya’yı öldürür ve Lena’ya saldırır.

Lena, Ventress ve Josie keşif yolculuğunu tamamlayarak bölgeyi terk ediyor. Bölgeyi terk ederken aniden Josie, onlarla devam etmek istemediğini ve vücudunda çiçek yetiştirmeye başladığını dile getiriyor. Bunun ardından Josie Lena’nın yanından uzaklaşarak insan şeklindeki bitkiler arasına girerek gözden kayboluyor. Lena bunun ardından deniz fenerine ulaşır. İçeri girdiğinde yanmış bir ceset, video kamera ve yerde bir delik ile karşılaşır. Video’da Kane’in değişiminden ve Shimmer’ın etkisinden bahsediliyor. Videodaki kişi Lena’ya kendisini bulmasını söylerken bir el bombası ile intihar eder. Ardından Doppelgänger’in bakışları belirir.

Lena videoyu izledikten sonra yerde bulunan delikten aşağı kata iner. Burada mutasyon geçirmeye başlamış olan Ventress’i görür. Lena’ya yüzündeki kanı emecek ve mutasyona uğrayan bir varlığa dönüşmeden hemen önce bu olağanüstü değişimin her şeyi kaplayacağını söyler. Lena bunun üzerine ona saldırır ve kaçmaya başlar. Hareketlerini yansıtan ve onu durdurmayı başaran varlık Lena’nın kaçmasını engeller. Lena uyanırken varlığın bir kopyasına dönüşmeye başladığını fark eder. Ancak mücadele etmeye devam eder. Fosforlu bir el bombası ile varlığı durdurur. Alev alev yanan varlığın yok olması ile deniz feneri ev etraftaki yapılar yok olur. Shimmer, artık hiçbir etki gösteremez.

Lena’nın mücadelersi sona erer. Shimmet’ın etkisini kaybetmesi ile Kane hızla iyileşir. Lena’nın geri dönmesi ile tekrar bir araya gelirler. Birbirlerine sen gerçek misin diye sorduklarında Kane cevap vermez. İkisi birbirine sarıldığında ise gözlerinden ışıklar çıkar ve renk değiştirir.

Bu Filme 116 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Blues95 dedi ki:

  İğrenç bir soundtrack müziği. Çok yavaş tempoda ilerliyor, bayıltıyor adeta. Aslında güzel işlenebilecek bir konuyken harcanmış, benzerleri yaratık filmlerinden farkı yok. Jurassic park serileri buna 10 tur bindirir.

 2. Izleyici dedi ki:

  Aksiyon bilim kurgu sevenlere tavsiye etmem. Ağır ilerliyor birazda sıkıyor

 3. Nefrayto dedi ki:

  Sanırım bir kitap serisi imiş, devam filmleri gelecek ama verdiği bir alt mesaj var mı bilemem çünkü genel itibariyle çok hoşuma da gitmedi. Sonu beklenilen gbi bir şey vermiyor, konu ağır ilerlerken hep bu beklenti var ...

 4. elvis dedi ki:

  İzlerken hep bir beklenti içindeydim ve film bitti. Hala beklenti içindeyim.

 5. oğuzhan yıldız dedi ki:

  film sürükleyici sözüm yok ama gerçekten izlediğim en saçma film di ya.Sonunu hiç beğenmedim zaten tamamen 2 saatlik bir israf...

 6. Bahar dedi ki:

  Filmin konusunu bu kadar uzun yazmanıza gerek yoktugercekten de. Bırakın insanlar merak edip izlesin. Film gayet de güzel işlenmiş bence. İyi seyirler.

 7. Samet dedi ki:

  Hocam o kadar uzun bi konu yazmışsınızki okudum ve izlemeye gerek kalmadı herşeyi anlatmışsınız kitap okur gibi okuyup canlandırdım zihnimde ve filmi bitirdim sonuç olarak 2 saar kâra geçtim teşekkürler😎

 8. rg1903 dedi ki:

  1 milyon tane film izledim bunun kadar sıkıcı bunun kadar saçma tam bir bilimkurgu sever olmama rağmen bunun ne tarz ne tür bir film olduğunu bile anlamadım çok sıkıldım ama Sıkılmama rağmen sonuna kadar izledim çok berbat ya izlencağını sanmıyorum izlenmez

 9. tirbishon dedi ki:

  Değişik bir film olmuş. Yaratıkların dünyayı yakıp yıktığı aksiyonlu türden bir film değil. Ben beğendim izlemeye değer.