Nuh Büyük Tufan Türkçe Dublaj & Altyazılı izle

Nuh Büyük Tufan Türkçe Dublaj & Altyazılı izle

Filmin Konusu

Hristiyan dinin kutsal kitabı olan İncil’de geçen noah (Nuh’un Gemisi) olayından esinlenerek sinema sevenlere sunulmuş bir filmdir. Kabil’in soyundan gelen insanlık, uzun bir süredir onları yaratan tanrının izlemelerini istediği yoldan şaşmış durumdadırlar. İnsanoğlu Dünyayı yaptıkları düşünmeden uyguladıkları her hareketleri ile yiyip bitirmektedir. Artık dünyanın ne bir güzelliği ve ne de faydalanabilecek bir nimeti kalmamıştır. İnsanlık tüm yeryüzünü düşüncesizce tüketerek dünyayı yiyip bitirmiş ve yaşanmaz bir yer haline getirmiştir. Bundan da kötüsü artık insanlar küçük bir parça ekmek veya bir parça kokuşmuş et için bile türlü türlü ahlaksızlıklar, hırsızlıklar ve hatta cinayet işleyerek birbirlerini öldürmektedirler, adeta bir kaos ortamı hakim sürmektedir. İnsanların zor durumdayken neler yapabildiklerini gerçek hayatımız da bile görebilmekteyiz. İnsanlığın kaderinin çok kötü bir yola gittiği tartışılmaz bir gerçektir. Noah (Nuh) bir gece ilginç bir rüya görür. Rüyasında insanlığın yaratıcısı, tanrı ona Dünya’ya yaklaşan çok kötü bir tufanın haberini verir ve onu açık bir dille uyarır. Tanrı neden sadece Noah’u bu konuda uyarmıştı, neden başkası değildi de oydu? bilinmez bir gerçektir, tanrı Noah’tan oldukça büyük bir gemi inşa etmesini ve dünya üzerinde yaşayan bütün hayvan ve hayvan türlerinden bir çift (erkek ve dişi) almasını söyler. Bu büyük gemi aynı zamanda Nuh’un ailesinin de yegane kurtuluşu sayılır. Noah tanrının bu isteğine kulak verir ve onca zorluk içerisinde nasıl gemi inşa edeceğini bilmezken yavaş yavaş gemiyi inşa etmeye başlamıştır bile, artık dünyanın kaderi Noah’ın elinde sayılır.

Nuh (Noah) bir peygamber olarak anılmaktadır ve Nuh’un rolünü ona layık olabilecek biri, tecrübeli ve Akademi Ödülü kazanmış olan Russel Crowe’a bu rol verilmiştir. 3 Nisan 2014 tarihinde Türkiye sinemalarında sinema ile buluşan bu film gerçekten güzel yorumlar almıştır. Filmin diğer başrol oyuncuları ise Jennifer Connelly, Anthony Hopkins gibi başarılı oyunculardır. Filmin yönetmenliğini üstelenen başarılı direktör Darren Aronofsky’dir

Tarihi Kitaplarda Geçen Hikaye:
Dünya’da yaşayan insanlık akıl almaz bir biçimde çoğalmaya başlamıştı. Kız evlatları erkek evlatların sayısını geçmeye başlamıştı. İnsanlar kızların güzellerini görmeye başladıkça herkes istediği ile evlenmeye başladı. Rabbim “ Ruh insanda sonsuza kadar kalmayacaktır, çünkü insan sadece bir ölümlüdür” demişti. “ İnsan ömrü 120 yıl olacak ve varlıkların kız evlatlarıyla evlenip evlat sahibi olduklarında yeryüzünde nefiller vardı. Bu nefiller eski çağlarda ünlü kahramanlardı. Yaradan hep insanlığı izliyordu ve görüyordu ki insanların aklı hep kötülükte, herkes ahlaksız ve düzenbaz olmuştu, hatta birbirlerini öldürüyorlardı. Tanrı insanı yarattığına pişman oldu. Tüm insanları ve diğer canlıları yeryüzünden sonsuza dek kovacağım diyerek onların burayı hak etmediğini belirtmişti. Tanrı’nın gözünde insanlar artık sadece zorba ve yobazdan başka bir şey değildi. Her şey çok bozulmuştu ve insanlar artık geri dönülmeyecek yollara girmişti. Tanrı bir gün nuh isminde bir adama gözükür ve kendisine gofer isminde bir ağaçtan gemi yapmasını söyler. Dünya üzerinde göklerin altında tüm nefes alan canlı varlıkları bir tufan göndererek yok edeceğini söyler ve her bir canlıdan çifter çifter almasını emreder. Ayrıca yanına hayvanlar ve kendisi, ailesi için yenebilecek ne varsa depola diyip ileride açlık çekmemeleri içinde nasihat etmiştir. Nuh tanrının bu isteğini yerine getirir ve bir gemi yapar içine de her türlü canlıdan çifter çifter koyar, yemeğini depolar, ailesini alır ve tufandan kurtulurlar.

Bu Filme 9 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. yasemin dedi ki:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 2. isme gerek yok. dedi ki:

  Filmi genel olarak beğenip beğenmemeniz dışında konusunun gerçekçiliğyle ya da asıl olup olmamasıyla ilgili yorum yapamazsınız. İncil'den alındığıyla yapıldığı yazılıyor. Bu açıklamanın hepinizi susturması gerekirken sinirlenmeniz saçma. Filme ona göre yaklaşıp yorum yapmanız daha olgunca olacaktır.

  Bana gelirse oyuncular rollerinde gerçekten iyiydiler. Duyguyu hissedebildim, güldüm ve ağladım. Önerebileceğim bir film oldu. İyi günler dilerim.

 3. filmkolik dedi ki:

  görüntü efektler falan her zaman ki gibi güzel fakat konu bu kadar mı saçma olur.....

 4. SADAKAT dedi ki:

  SAÇMA SAPAN Bİ FİLM ASLIYLA YAKINDAN UZAKDAN İLGİSİ YOK

 5. sinsi dedi ki:

  Gevur evladı hiç değişmiyor hem yalan yanlış hemde peygamberi isyan eden olarak gösteriyor.

 6. Abdullah Asil Doğan dedi ki:

  güzel bir anlatım

 7. mustafa dedi ki:

  Yaşanmış herkesçe kabul edlen bir kişi ve olayı anlatırken ''Aman canım ne var bunda, Gerçek değil film sadece '' diyenleri anlamakta güçlük çekiyorum. Bambaşka bir hikaye uydurabilirsiniz ama bir gerçeği çarpıtarak film yapamazsınız en azından ben öyle düşünüyorum. Orjinaline sadık kalınsa emin olun çok daha iyi bir film olurdu. Bir de dikkatimi çeken Nuh (aleyhisselam)ın bir peygamber olduğu hiç telaffuz edilmemiş. İncil'e sadık kalınarak yapılmış yorumları yapılıyor. Ee hani İncil'de de var neden yapıldığını bi düşünmek gerekir !!!!!

 8. Venom dedi ki:

  Ses Çok kötü ama yinede emegine sağlık.

DMCA.com Protection Status