Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 720p Türkçe Dublaj izle

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 720p Türkçe Dublaj izle

Filmin Konusu

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları-2

Harry, Hogwarts’a Dumbledore’un kardeşi olan Aberforth’tan yardım alarak gider. Harry okula giderken, Voldemort’un ordusu Hogwarts’a saldırıda bulunur. Okulun öğrencileri ise Voldemort’a karşı savunmaya geçer. 17 yaşının üzerindeki öğrenciler okulda kalarak Voldemort’a karşı savaşır. Aberforth, Zümrüdüanka Yoldaşlığı üyelerine, öğrenci ailelerine, okuldan uzaklaşan öğrencilere ve Dumbledore’un Ordusu’nda yer alan öğrencilere yardım ederek okula dönmelerini sağlar. Savaş biter. Savaşın sonunda ise 50 kişi ölmüştür. Fred Weasley, Remus Lupin, Tonks ve Colin Creevey isimleri de ölenler arasında yer alır. Harry, Ron ve Hermione ise İhtiyaçlar Odası’na Ravenclaw’ın Diademini bulmak için gider. Fakat burada üçlü Fakat Draco Malfoy, Crabbe ve Goyle ile karşı karşıya kalır. Crabbe burada Ölüm Yiyenlerden öğrenmiş olduğu Zebani Ateşi olan ateşli büyüyü yapar. Ancak Crabbe büyünün kontrolünü sağlayamadığı için büyüden yayılan ateş içerisinde ölür. Harry, Ron ve Hermione ise Malfoy ve Goyle’a acıdıkları için onları kurtarır. Büyüden çıkan ateş hortkuluklara zarar verir. Böylelikle hortkuluklar parçalanmaya başlar. Bunun üzerine tek bir hortkuluk kalır. Bu da Voldemort’un yılanı olan Nagini’dir.

Harry, Voldemort ve Nagini’yi ararken onların Bağıran Baraka’da olduklarını öğrenir. Üçlü oraya vardıklarında Voldemort’un Nagini’ye Snape’i öldürttüğünü görürler. Ancak Snape ölmeden önce Harry’e anılarını ve Harry Snape’in anılarını öğrenir. Anılarla birlikte artık Harry, bir hortkuluk olduğunu ve bundan Voldemort’un haberi olmadığını da öğrenmiş olur. Bundan dolayı Harry’nin Voldemort tarafından öldürülmesi gerekir. Voldemort ile karşılaşınca Voldemort Harry’i öldürür. Lakin Harry sadece kendinden geçmiştir. Voldemort onun öldüğünü düşünür.

Harry uyanınca içinde bulunan Hortkuluk yok olur. Harry uyandığını belli etmez. Narcissa Malfoy onu kontrol eder. Kontrol ettikten sonra onun öldüğünü duyurur. Bu ahber üzerine Ölüm Yiyenler sevinir. Hagrid, Harry’nin bedenini okula götürür. Burada Voldemort, Harry’nin kendini kurtarmak için kaçtığını ve bu sırada öldüğünü, kendilerinin de artık direnmemesini söyler. Tam bu sırada Grawp gelir ve Voldemort’a karşı savaş başlar. Bu kargaşadan yararlanan Harry ise görünmezlik pelerinin altına girerek ortadan kaybolur. Neville Longbottom ise Gryffindor’un kılıcını alarak ile hortkuluk olan Nagini’yi öldürür. Artık tüm Hortkuluklar yok olduğu için Voldemort artık bir ölümlü olur.

Harry’nin ortaya çıkmasıyla Voldemort büyük bir şaşkınlık yaşar. Harry Mürver Asa’nın sahibinin kendisi olduğunu söyleyince Voldemort ile düello etmeye başlar. Bu sırada ikilinin yaptıkları büyüler havada çarpışır. Fakat Mürver Asa gerçek sahibini öldürmez. Seken Avada Kedavra büyüsü Voldemort’a çarpar ve o ölür.

Aradan 19 yıl geçmiştir. Ron ve Hermione evlenirken, Harry ve Ginny’de evlenmiştir. Harry ve Ginny’nin artık üç çocuğu vardır. Bunlar Lilly Luna, James Sirius ve Albus Severus’tur. Hermione ve Ron’un ise Hugo ve Rose adında iki çocuğu olmuştur. Aynı zamanda Neville ise okulda Bitki bilimi öğretmeni olurken Hannah Abbott ile de evlenmiştir.

Bu Filme 104 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. 8N9 U dedi ki:

  harry potter gercekten harika bi film ve butun serisini 20 kere izledim o kadar cok seviyorum ki kelimelere sıgdıramıyorum çok çok çok seviyorum ve tavsiye ediyorum bağımlılık yapıyo resmen

 2. Hermione Hayranları dedi ki:

  Merhaba bu yazıyı okuyan kişi eğer bu filmi izlediysen bunu hiç okuma ama izlemediysen okumaya devam et harry poter son derece etkileyici efsane ötesi bir film fakat aşırı derecede bağımlılık yapan bir film kaç gündür ağlıyorum aklıma geldikçe kahroluyorum hermione'den başkasını düşünemiyorum benim tavsiyem hiç izlemeyin belki sonradan izleyip keşke daha once izleseydim diyebilirsiniz, ilk başta bende öyle dedim ama film bitince keşke hiç izlemeseydim dedim bunu yazarken ağlıyorum herneyse film illede izleyecekseniz hiç tereddüt etmeyin ama yan etkileride var ben bunun canlı kanıtıyım. burada size içimi döküyorum aslında beni en çok kahreden hermione yani EMMA WATSON ben ona tapıyorum onun için ölürüm imkansız aşk derler ya herneyse filmi izlemediyseniz LÜTFEN ama LÜTFEN izlemeyin. Saygılar

  • Bitirim1995 dedi ki:

   Bir filme bukadar bağlanma dostum hayatta üzülecek daha onemli işler var. Filmler bu haatta bi mola gibidir eget üzüyorsa izleme daha iyi.

 3. ron dedi ki:

  devamını istiyoruz devamını istiyoruz

 4. potterhead dedi ki:

  AĞ LA DIM... HEM MUTLULUKTAN HEM BİTTİĞİNE ÜZÜLDÜĞÜMDEN :(...

 5. Elif dedi ki:

  Çok etkileyiciydi fakat her güzel şeyin sonu var maalesef.. (:

DMCA.com Protection Status