Harry Potter ve Melez Prens Türkçe Dublaj Full izle

Kullanıcı Ort: 8.4 / 10
Toplam Oy: 509
Harry Potter ve Melez Prens Türkçe Dublaj Full izle

Harry Potter ve Melez Prens Türkçe Dublaj Full izle

Filmin Konusu

Harry Potter ve Melez Prens

Sihir Bakanlığı’nın Voldemort’un geri dönmesine inanması ve kabul etmesinin ardından insanlar Harry’e seçilmiş kişi olarak davranırlar. Tüm bunlar yaşanırken Harry, vaftiz babası olan Sirius Black’in mallarının miras olarak kendinse kaldığını öğrenir. Kendisine miras olarak kalan bu mallar, Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın gizli bir karargahı olan Grimmauld Meydanında bulunan ev ve yaşlı bir ev ini olan Kreacher’dır.

Okuldaki anonsla birlikte Harry oldukça şaşırır. Anonsta Profesör Snape’in Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni olduğu duyurulmuştur. Snape’in yerini ise Harry’nin istemeden de olsa ikna etmeyi başardığı Horace Slughorn dolduracaktır. Aslında bu değişim Harry’nin işine yarayacaktır. Horace Slughorn, Snape’in istediğinden daha düşük Sıradan Büyücülük Düzeyi Puanı (S.B.D. Puanı) ve Feci Yorucu Büyücülük Sınavları (F.Y.B.S) İksir sınıfına alır. Harry bu sayede sihirbaz yani Ölüm Yiyenlerle Savaşan Büyücü olabilmek için gerekli olan tüm dersleri alabilecektir. Ayrıca Harry’nin gelecekteki yapmak istediği meslek ise seherbazlıktır. Bu nedenden dolayı Harry bu duruma oldukça sevinir. Harry’nin seherbazlığı seçmesinin nedeni kendi hakkında duyduğu kehanetler ve karanlık büyücülerle savaşma isteğidir. Harry, Profesör Slughorn’un dersinde iken daha önce kullanılmış olan iksir kitabını profesörün dolabından gizlice alır. Ancak bu kitabın sahibi Melez Prens’tir. Harry kitabı gizlice aldıktan sonra üzerinde yazan minik notlar sayesinde iksir yapmak konusunda başarılı olur. Başarılı iksirleri sayesinde ödül alır. Aldığı ödül ise şans iksiri olan Felix Felices iksiridir.

Artık Dumbledore, Harry’e özel dersler verir. Bu derslerde AHRRY Voldemort’la ilgili olan anılarına yolculuk yapar. Bu derslerle birlikte Dumbledore, Lord Voldemort’un ölümsüzlük için ruhunu 7 ayrı parçaya ayırarak, her bir parçayı Hortkuluk adındaki nesnelere yerleştirdiğini düşünür. Dersler sırasında Tom Riddle’nin günlüğü ve Marvoldo Gaunt’un yüzüğü olan iki Hortkuluk yok edilir. Tüm bunlarla birlikte yaşanan olaylar sonucunda Harry artık Melez Prens’in Severus Snape olduğunu da öğrenir.

İki horkuluk imha edildikten sonra üçüncüye sıra gelir. Üçüncü hortkuluk ise Salazar Slytherin’in madalyonudur. Madalyon ise çok iyi bir şekilde korunan mağarada gizlidir. İçerisinde gizemli bir sıvı bulunan kapın en dibinde yer alan madalyona ulaşmak isteyen kişi bu iksiri içerek madalyona ulaşabilmektedir. Dumbledore mağaradaki kaba ulaşır. Kabın içerisindeki gizemli sıvıyı içen Dumbledore güçsüzleşir. Sonunda ise madalyonu ve R.A.B olarak bilinen birinden kısacık bir not bulur. Dumbledore’u da oradan alan Harry hızlı bir şekilde oradan uzaklaşır. Harry ve Dumbledore okula geri döner. Geri döndüklerinde ise Dumbledore’un iyileşebilmesi için bir iksir lazımdır. Ancak okula döndüklerin karşılarına Malfoy’un yardımıyla okula giren Ölüm Yiyenler onları karşılar. Snape ise bu sırada Dumbledore’u öldürür. Ardından Ölüm Yiyenler ile birlikte okuldan uzaklaşırlar.

Bu Filme 46 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. lakap dedi ki:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 2. trunçgiller dedi ki:

  çok güzel izle izleye doyamıyorum

 3. Beyza Nur dedi ki:

  Dumbledore öldük sonraki kısmı salya sümük izlemem peki gözlerim şişti yaa

 4. hazan dedi ki:

  cok superr bir film bayiliyorum

 5. Asaf dedi ki:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 6. Canan dedi ki:

  En sıkıcı bölüm bu.Bitsin diye uğraşıyorum iki gündür.fakat yarım saat zor geliyor izlemek.Yani bence bu bölümü sırf yapmış olmak için yapmışlar gibi sanki.

  • feyza dedi ki:

   pardon ama bu filme sıkıcı diyosan hiç bri hary potter filmini izlememişsin demektir çünkü bu film harry potter için çok anlamlı ve değerli bir film yani evet bu senin görüşlerin ama senin yorumundan bir potterhead olmadığını anlıyo insan

  • hayri Patır dedi ki:

   sen Harry Potter'ın en iyi filmine sıkıcı diyorsan hangi filmden başladın yaw sen?

DMCA.com Protection Status