Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı izle

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı izle

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun Film Silinmişse Rapor Edin

Filmin Konusu

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Harry’nin Hogwarts’ta ki beşinci yılı yaklaşırken yaz tatilini eniştesi ev teyzesi ile geçirir. Harry yaz tatili boyunca ne Ron ve Hermione’dan ne de sınıf arakdaşlarından mektup almıştır. Bu yüzden de Harry için yaz tatili uzun ve yalnızdır. Yaz tatili sırasında Harry, eniştesi ve teyzesinin olduğu bir anda Ruh Emicilerin saldırısına uğrar. Harry bu sırada hem kendini hem de kuzeni Dudley’i korumak için Patronus büyüsü yapar. Bu olayın ardından teyzesinin komşu olan Arabella Figg’in kofti olduğunu öğrenir. Ayrıca Dumbledore’un Harry’i koruma amacıyla onu görevlendirdiğini de anlar. Yaz tatili devam ederken Harry Sihir Bakanlığının Genç Yaşta Büyücülüğün Makul Kısıtlanması Kararnamesi gerekçesiyle bir mahkemeye çağırır. Harry bu mahkemeden dolayı okulda atılma tehlikesi ile karşı karşıya kalır.

Alastor, Moody, Shacklebolt ve Nymphadora Tonks’un oluşturduğu grup, Dumbledore’un emriyle bir gece yarısı Harry’nin yanına gelir. Harry’e Dumbledore’un bir temyiz duruşması ayarladığını söylerler. Bunun üzerine Harry’i alarak vaftiz babası olan Sirisus Black’ten kalan Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın gizli tutulan karargahı olan eve götürürler. Moddy, Harry’e ölen anne ve babasının eski fotoğraflarını gösterir. Bu fotoğraflarla anne ve babasının Zümrüdüanka Yoldaşlığı’na ilk üye olan kişiler olduğunu öğrenir. Ayrıca örgüte Molly ve Arthur Weasley’nin, Remus Lupin’in, Severus Snape’in, Sirius Black’in de üye olduğunu görünce sevinir. Harry, mahkemede okul müdürü Dumbledore ve tanık Arabella Figg’in sayesinde mahkemede suçsuz bulunur. Ancak Harry okula dönerken hala mutsuz ve kaygılıdır.

Harry okula döndüğünde şok olur. Şüpheli bakışlar yetmezmiş gibi Gelecek Postası onun soyasını Plotter yani entrikacı olarak değiştirip başlık atar. Ayrıca Voldemort konusunda da yalan söylediğine dair suçlamalarla karşılaşır. Artık yalnız ve mutsuz olan Harry, Ron ve Hermione’nin yardımlarına bile kulak asmaz.

Yeni yılda Sihir Bakanı, Dumbledore’un karşı çıkmalarına rağmen Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersi öğretmeni olarak Jane Umbridge’ı atar. Bu yeni öğretmen, öğretmen oluşunun yanı sıra bakanlığa ait bir casustur. . Profesör Umbridge okulda gücünü artırırken gelen kararnamelerde her seferinde daha katı kurallara sahip olur. Kısacası Umbridge neyi düzene aykırı bulursa onu yasaklar. Harry okuldaki bazı öğrencilere Karanlık Sanatlar’a karşı kendileri koruyacak büyütleri öğretir. Ginny’nin de aralarında bulunduğu bu grubun adı artık Dumbledore’un Ordusu’dur. Toplantılarını ise Dooby’nin önerdiği bir İhtiyaç Odası’nda gerçekleştirirler.

Hagrid okuldan atılma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bunun üzerine Harry ve Hermione’ye okula geç gelmesinin sebebinin üvey kardeşi olan Grawp olduğunu söyler. Kendisi gittiği zaman ikiliden üvey kardeşlerine bakmasını söyler. Ancak üvey kardeş Grawp yasak ormanda saklanıyordur.

Harry gece ansızın gördüğü korkunç rüyadan uyanır. Rüyasında duruşmaya gittiğinde gördüğü kapıyı ve kapının ardında Sirius Black’e saldırıldığını görür. Gördüğü kabus, onu bakanlığa çekmek için bir tuzaktır. Bunun farkında olsa da tüm riskleri göze alır. Çünkü Sirius Black onun artık tek ailesidir. Harry, yeni kurdukları ve adına Dumbledore’un Ordusu dedikleri grup arkadaşlarından Hermione Granger, Ron Weasley, Ginny Weasley, Neville Longbottom ve Luna Lovegood ile birlikte Sirius Black’i kurtarmak için bakanlığa gider. Bakanlığa gittiklerinde Kehanet Salonu’na girerler. Uçsuz bucaksız bir oda olan burada sayısız kehanet vardır. Harry burayı daha önce gördüğünü anımsar fakat Harry’ye ait kehanet küresini Neville bulur. Bu kehanet voldemort ve Harry arasındaki bağlantıdır. Ancak Harry bunu bilmez. Daha sonrasında Harry ve arkadaşları Ölüm Yiyenlerin Esrar Dairesi tuzağına düşer. Zümrüdüanka yoldaşlığının elemanları zamanın yetişmiş olsa da Sirius kurtulamaz. Sirius, kuzeni Bellatrix Lestran’ın yaptığı Adavra Kedavra büyüsü ile ölür. Bunun üzerine ortaya Voldemort çıkar. Harry’e lanetler gönderir. Ancak Dumbledore ortaya çıkar ve Harry’i kurtarır. Voldemort Sirius’un kuzeni ile ortadan kaybolsa da artık bakanlık Harry’e inanır ve Voldmeort’un tekrar döndüğünü inanır.

Bu Filme 53 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. zeynep dedi ki:

  bayılıyorum harry e çoookk gzl bir film

 2. the biggest potterhead dedi ki:

  yaa bence serinin en güzel filmi bu!!! bayılıyorum harry nin o güzel yüzüne

 3. HARRYS FAN dedi ki:

  BEN DE sekizinci kitap var AYRICA seriyi artırsınlar

 4. mustafa asaf ayık dedi ki:

  kadavra laneti işkence laneti değildir işkence laneti cruco
  hem cruco insana acı verir bu yüzden işkence laneti imperiustur .

 5. Rabia dedi ki:

  Bence güzeldi 😏

 6. Baran dedi ki:

  Keşke bitmese bu film :/ :'(

 7. harry potter dedi ki:

  keşke seri hiç sone ermese izlemeye doyamıyorum

 8. Expeliarmus dedi ki:

  Harry Potter Efsanesinin En Sevdiğim Filmi.

 9. hp fan dedi ki:

  flim mükemmel başka söze gerek yok..

 10. potter head dedi ki:

  seri mükemmel gitti , gidiyor, gidecek...

 11. KERİM CAN dedi ki:

  UNUTULMAZ BİR FİLM😀

 12. harry potter dedi ki:

  Harry Porter'ın büyüsüne kapıldım desem

 13. Potterhead dedi ki:

  Dünyadaki en muhteşem film...
  Başka söze gerek yok

 14. bengisu gökçe - bengi dedi ki:

  bence film acayip güzel

 15. gorkem usta dedi ki:

  bana gore kitap daha iyiydi

 16. R.A.B dedi ki:

  975 sayfalık kitabın filmi bu mu evet mükemmel bir film ama keşke Arthur weasleyi hastanede ziyaret etselerdi.Gilderoy lockhart ı orada görseydik.vb. daha çok şey var pevesın fred ve georgenin dediklerine itaat etmesi gibi

 17. Speedygonzalez dedi ki:

  Abi ben hayatım boyunca bu kadar muhteşem film izlemedim

 18. Samet dedi ki:

  Baştan sona seriyi kaç defa izledigimi bilmiyorum artık nerde ne diyeceklerini biliyorum keşke bitmeseydk

 19. Esra Ece dedi ki:

  Canım sıkıldıkça açıp seriyi bitiriyorum 2-3 günde. İzlemektende hiç bıkmam..