Harry Potter ve Sırlar Odası izle

Harry Potter ve Sırlar Odası izle

Reklamı Geç 9 saniye kaldı...
Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun Film Silinmişse Rapor Edin

Filmin Konusu

Harry Potter ve Sırlar Odası

Harry, akşam yemeği için eve gelecek olan misafirlerden dolayı odasında çıkamaz. Misafirler gelmeden önce neler yapılacağı konuşulur ve bunun ardından Harry odasına çıkar. Odasına girdiğinde ev cini olan Dobby ile karşılaşır. Dobby, Harry’e Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na bu sene gitmemesi konusunda uyarır. Eğer giderse kötü şeylerin yaşanacağını söyler. Harry, Dobby’i dinlemez ve okula gitme konusunda ısrar eder. Bunun üzerine Dobby misafirler için hazırlanan büyük pastayı havaya uçurur. Bunun ardından Harry’nin eniştesi Venon oldukça öfkelenir. Vernon, Harry’nin okula gitmesini engellemek amacıyla penceresine demir parmaklıklar yapar ve onu odaya kitler. Bu şekilde Harry hem cezalandırılır hem de okula gitmesi engellenir. Cezalı olan Harry bir gece yarısı uyanır. Onu uyandıran dışarıdan gelene ışıktır. Harry ışığı fark eder ve gözlüğünü takarak ışığın geldiği yere doğru bakar. Işığın kaynağı ona doğru gelen uçan arabadır. Uçan arabanın içerisinde Ron, Ron’un ağabeyleri, Fred ve George vardır. Vernon eniştesine fark ettirmeden kaçan Harry, Ron’un yaşadığı kovuğa gider. Kovukta yeni profesörleri Gilderoy Lockhart’la tanışır. Harry, okula gideni kaçırınca okula uçan araba ile gider. Uçan arabaları okulun yakınında bozulunca Şamarcı Söğüde çarparlar. Harry ve Ron ağaçtan kurtulmayı başarır. Ancak uçan araba Yasak Orman’ın derinliklerine doğru tek başına gider.

Harry ve Ron okula varınca ilk kez girdikleri Karanlık Sanatlara Karşı Savunma derisinde yeni Profesör Lockhart, Coenwall Cinperileri’ni sınıfın üzerine doğru sallar. Hary, Ron ve Hermione Cinperileri’ni güçlükle yakalar ve sınıftan çıkarlar. Harry ceza alır. Cezası Profesör Lockhart’a yardım etmektir. Bu sırada Harry, duvarların içerisinde bir ses geldiğini fark eder. Cezası bitince de aynı sesin geldiğini fark eder. Bu sırada Harry, Ron ve Hermione ile karşılaşır. Harry, duvarlar arasından gelen sesi sadece kendisinin duyduğunu anlar. Duyduğu sesi takip eden Harry, suyla dolu bir koridora girer. Burada karşısına kanla yazılmış ”SIRLAR ODASI AÇILDI. VARİSİN DÜŞMANLARI, KENDİNİZİ KOLLAYIN!” yazısını görür. Hemen kafasını çevirdiğinde ise Mr. Filch’e ait Mrs. Norris adlı kediyi taşlaşmış bir biçimde görür. Bu sırada etraftaki herkes oraya toplanır. Etraftakiler bunu Harry’nin yaptığını düşünse de Okul müdür Albus Dumbledore onun masum olduğunu düşünmektedir.

Tüm bunların ardından okulda Quidditch maçı vardır. Harry maç esnasında kolunu kırar ve revire kaldırılır. Revirde yatan Harry her gün gece yarısı geldiğinde aynı sesi duymaya devam eder. Tam sesi duyduğu sırada bir ışınlanma sesi daha duyar. Bu sesin ardından Dobby ortaya çıkar. Dobby okuldan gitmesi konusunda tekrar Harry uyarır ve gider. Ancak uyarıya Harry aldırış dahi etmez. Dobby’nin gitmesinin ardından McGonagall ve Albus Dumbledore bir öğrenciyi taşıyarak revire getirir. Colin Creevey adındaki bu öğrenci de kedi gibi taşlaşmış bir haldedir

Bir süre sonra Harry iyileşir. İyileşmesinin ardından yeni açılan Düello Kulübü’ne Ron ile birlikte gitmeye karar verir. Kulübe gittiklerinde Profesör Lockhart ve Profesör Snape ile birlikte düello ederler. Bunun ardından Harry ile Malfoy’un düello etmesini isterler. Düello sırasında Malfoy yılan çıkarır ve bu yılan izleyicilerden birine saldırır. Bu sırada Harry yanlışlıkla öğrenilemeyecek bir dil ola n Çataldili konuşmaya başlar. Bunun üzerine Profesör Snape yılanı yok eder. Ancak orada bulunan herkes yılanın saldırmasının nedeninin Harry olduğu düşünür. Harry bunun ardından koridorda yürümeye devam eder ve koridorun suyla dolduğunu fark eder. Suyun tuvaletten geldiğini gören Harry, tuvalete gider ve burada bir günlük bulur.

Herkesin dışarıda olduğu anda Harry günlüğü ortak salona getirir. Günlüğün içine bir şey yazarken günlüğün kendisine cevap verdiğini fark eder. Bunun üzerine Harry, günlüğe Sırlar Odası’nı sorar. Bunun üzerine günlük Harry’i zamanda yolculuğa çıkarır ve ona bazı şeyler izletir. Herkes Sırlar Odası’nın Hagrid tarafından açıldığını düşünür. Ancak aksine o açmamıştır. Tam bu sırada Hermione taşlamış bir şekilde bulunur. Tüm bu yaşananlarının ardından okulun kapanma riski ortaya çıkar. Odanın sırrını çözmek isteyen Harry, geçnişe gider. Bu sırada normalde Yasak Orman’da olan Aragog isimli örümceği bulmaya çalışır. Ancak örümceğin yavruları Ron ve Harry’i yemeye çalışır. Bu sırada Yasak Orma’a giden uçan araba tekrar gelerek ikiliyi örümcek yavrularından kurtarır. Onlar bu macera içerisinde sürüklenirken Ron’un kız kardeşi olan Ginny Weasley kaybolur.

Yaşanan olaylarla birlikte okul yönetimi öğretmenleri olmadan öğrencilerin hiçbir yere gitmemesi kararını aldı. Harry Sırlar Odası’nın kapısının Çatal dili konuşarak açılacağını öğrenir. Bunun üzerine kapıyı açar. Profesör Lockhart, Ron ve Hary aşağıya atlar. Ancak Lockhart gitmek istemez. Ron’un asasının kırık olması yüzünden uğursuzluk büyüsü ters teper ve kayalıklar üzerlerine düşer. Ron ve profesörün yaralanması üzerine Harry yola tek başına devam eder.

Çatal dili ile tek tek kapıları açan Harry içeride Ginny ve Tom Riddle adındaki genç birini görür. Ancak Tom’un yeni adı Lord Voldemort’dur. Burada Voldemort ve Harry arasında mücadele yaşanır. Voldemort heykel içerisinden büyük bir yılan çıkarır. Çok hızlı olan yılandan Harry kaçmaya çalışırken, okul müdürü Dumbledore’a ait anka kuşu Fawkes’i görür. Fawkes, Harry, Ginny, Ron ve Lockhart’ı kurtararak okula bırakır. Bütün bu maceranın ardından Harry köle olan ev cini Dobby’yi kurtarır ve eve döner.

Bu Filme 45 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. devranefe dedi ki:

  mükemmelo

 2. snape adamdır dedi ki:

  Harika amazing yani muhteşem

 3. Afsana dedi ki:

  Keşke Harry Hermonie ile evlenseydi...

 4. sy dedi ki:

  Ya Hermonie neden sonunda Ron'a sarılmadıı anlayamadım :(

 5. ffffffaafffkgk dedi ki:

  potter hed olup nerdeyse her filmini 7 8 kez izleyince donüp özlüyü

 6. İbrahim özer dedi ki:

  Site güzel kaliteli her türlü player seçeneği var fakat şu film için hala hd ses kalitesi eklememissiniz kulağı tirmalayan bir ses var dikkat edin lütfen...

  • eapelister dedi ki:

   Biz ne kadar eklesek de upload siteleri videoları kendi ses formatında dönüştürüyor.

   • Hakan43 dedi ki:

    Ya harry serisini nasil indirebilirim kardesim bana yardimci olurmusun
    Benim net pek yok kalan internetle izliyorum cevaplarsan sevinirim teskkurler😊😊😊

  • Grkem dedi ki:

   Upload iyi. Her türlü alternatif var. HD kalitede. Ve sen kalkıp ses kalitesi diyosun. Adamlar daha napsın la değişik?

 7. Misafir dedi ki:

  2002 yapımı bir filmde böyle efektler yapılması inanılmaz. Keşke 8'den sonraki bölümler de çekilse

 8. Bayan Grancher dedi ki:

  biz yesilcam cekerken adamlar fantastik - bilim kurgu cekmis bende buna hayranim + film Suanki bilim kurgulara bile bin basar sikilmadan izliyor emma watson hayraniyim :)) <3